Godziny pracy

Pon do Pią - 8:00 do 18:00

Sob 9:00 do 15:00

Zadzwoń

+48. 536 860 730

Izolacje dla przemysłu

Piana natryskowa - wykorzystanie w przemyśle

Obecnie bardzo modnym produktem izolacyjnym, jest piana natryskowa. Jej zastosowanie jest bardzo szerokie, wykorzystuje się ją w warunkach prywatnych, jak i w przemyśle. Głównie służy ona do izolowania poddaszy w domach użytkowych, tam też spełnia się najlepiej. Jednak coraz częściej wykorzystuje się ją do ocieplania budynków przemysłowych, fabryk i firm. Piana natryskowa jest bardzo wygodna w użyciu, dlatego izolacja w jej zastosowaniu, jest szybka i tania. Doskonale uszczelnia ona wszelkie szpary i szczeliny, ograniczając straty ciepła. Co najważniejsze jest to produkt w pełni bezpieczny dla środowiska, dlatego nie szkodzi też człowiekowi. Może więc być używana na każdej powierzchni i w każdym pomieszczeniu, przy pominięciu pomieszczeń narażonych na stałą wilgoć, czyli głównie łazienek. Pianka poliuretanowa to doskonałej jakości produkt, jej dużą zaletą jest i to, że wspaniale wygłusza hałasy z zewnątrz. Sprawdza się to świetnie w przemyśle, bo zatrzymuje ona też hałasy wewnątrz, dlatego fabryki nie są głośne dla otoczenia. Piankę taką używa się na różnych podłożach, grunt to pamiętać, że mają one być dobrze oczyszczone z zabrudzeń. Tylko dzięki temu, pianka dobrze przylegnie do powierzchni i szybko spełni swoje zadanie. Aplikacja tej pianki natryskowej, jest tak prosta, że nie trzeba do izolacji budynków wzywać żadnych firm, z wszystkim można sobie poradzić samemu. Koszt zakupu takiej pianki, też nie jest zbyt wysoki, na plus wychodzi i to, że pianka ta jest niezwykle wydajna i starcza na ocieplenie sporej połaci.

Ocieplenia hal stalowych pianką PUR

Ocieplanie różnego rodzaju konstrukcji specjalistycznych to od zawsze rzecz, która wymaga sporych nakładów pracy i technologii. Dlatego też warto jest przejrzeć nowe pomysły z branży, które pomimo swojej wysokiej skuteczności nie cieszą się nadal aż takim wzięciem, jak powinno mieć to miejsce.

Rozważmy zatem najlepszą metodę, a mianowicie zastosowanie pianki poliuretanowej aplikowanej natryskowo. Jest to coś, co przede wszystkim cechuje się wysoką wydajnością. W ciągu jednego dnia można ocieplić powierzchnie nieosiągalne dla innych metod, co jest szalenie ważne w tak specjalistycznych konstrukcjach jak hale stalowe. Zwykle przecież czeka nas bardzo wiele metrów, które winny być ocieplone w możliwie najszybszy sposób, by bardzo szybko zacząć korzystać i zarabiać na danym obiekcie. W świecie hal przemysłowych pieniądze to przecież najistotniejszy czynnik. I tutaj również pojawia się kolejna zaleta tejże pianki, energooszczędność. Bardzo wysoki stopień izolacji termicznej możliwy do osiągnięcia przy zastosowaniu pianki zamknięto komórkowej jest tym, co najbardziej interesuje wielu inwestorów. Bez najmniejszych problemów da się wyciągnąć korzystniejszy współczynnik przepuszczalności ciepła, aniżeli ma to miejsce chociażby w przypadku klasycznej wełny mineralnej, która jest stosowana na szeroką skalę w tego typu inwestycjach. Wszakże każdy aspekt, szczególnie ten finansowy, winien być brany pod uwagę przy decyzji dotyczącej alternatywnych sposobów docieplania.